Строителството в контекста на устойчиво развитие не е само утопия. Все повече световни проекти се правят с грижа за околната среда и здравето на човека, както предвиждат всевъзможни технологии и иновации за постигане на перфектен баланс. Вижте някои от тях.
Проектът Масдар
Когато бъде завършен, градът Масдар ще бъде напълно устойчив. Планира се прилагането на безотпадъчна технология, липсата на въглеродно замърсяване, по-голямата част от водата ще се пречиства, а енергия ще се черпи от слънцето и други ВЕИ. Автомобилите са забранени и заменени от система за предвижване, която се захранва от ток. Този проект на Абу Даби въплъщава визията за нашия свят след само едно десетилетие.
Мостът в Сеул
Мостът Паик Нам Джюн Медия, който свързва електроцентралата Данг Ли със сградата на парламента, ще бъде многоетажно чудо на архитектурата с дължина от 1.8 км.
Дъджоу

Китай с цялата си тежка промишленост може и да не изглежда като страна загрижена за своята природа, но „зеленото” бъдеще вече не е бегла идея, що се отнася до градовете в северните покрайнини. Дъджоу е средно голям град, намиращ се в северозападната част на провинция Шандун. През изминалите 10 години той се преобразява от типичен земеделски град в град на слънчевата енергия.
Японската пирамида

За да разрешат кризата с жилищната площ в Япония, архитектите са почерпили вдъхновение от Египет. Планира се изграждането на огромна пирамида с площ от 3 кв. мили, която да плава в пристанището на Токио. Проектът е познат под името мегаград Шимицу. Постройката ще се захранва чрез фотоволтаични клетки. Предвижда се в нея да живеят близо 750 хил. човека, които ще пътуват чрез система подобна на кабинков лифт. Ако ви звучи прекалено хубаво, за да е истина, има уловка. Специалният материал, който е необходим за построяването на пирамидата все още не е изобретен.
Лондон, Стъкленият небостъргач
Международно признатият италиански архитект Ренцо Пиано е „мозъкът зад този небостъргач с триъгълна форма, който се очаква да стане най-високата сграда в Европа. Формата е щедро стъпила в основата и тясна на върха като изчезва във въздуха подобно на катедрала от XVI век. Предвижда се небостъргачът да бъде 309.68 м. висока ( за сравнение Айфеловата кула е висока 324 м.), ще бъде на 72 етажа и ще разполага с отворена площадка за наблюдения на открито.
Стадионът в Сочи

Нашите услуги
- Строителен надзор и други услуги свързани със строителството
- Търпимост и узаконяване на сгради, къщи и строежи
- Преустройство и смяна предназначение на търговски обекти, къщи, тавани, магазини и сгради
- Оценка на съответствието на инвестиционните проекти
- Технически паспорт на сгради и обследване на строежите

Проект и главна цел: BG16RFOP002-2.073-8554-C01
Преодоляване недостига на средства и липсата на ликвидност, настъпили в резултат от епидемичния взрив от COVID-19.
Осигуряване на оперативен капитал за българските микро и малки предприятия за справяне с последиците от пандемията COVID-19. Постигане на положителен ефект за преодоляване на икономическите последствия от пандемията COVID-19 и стабилност на работните места.
Бенефициент: ПЕТКОВА КОНСУЛТ ООД, ЕИК: 131316225
Обща стойност: 5 194.00 лв., от които 4 414.90 лв. европейско и 779.10 лв. национално съфинансиране.
Начало: 20.08.2020г.
Край: 20.11.2020г.